Dergi Hakkında
 
Periyodu: Solunum Hastalıkları Dergisi, 4 ayda bir olmak üzere yılda 3 sayı yayınlanır.

Yayın Dili: Türkçe, İngilizce

ISSN: 1300-2961

Amaç ve Kapsam: Göğüs hastalıkları ve göğüs cerrahisi hekimleri, anestezi ve reanimasyon hekimleri, iç hastalıkları hekimleri, patoloji uzmanları ve göğüs hastalıklarına ilgi duyan pratisyen hekimlerdir. Solunum hastalıklarıyla ilgili retrospektif, prospektif veya deneysel araştırma ve epidemiyolojik çalışmaları yayınlamaktır. Ayrıca derleme, editör görüşü, editöre mektup ve olgu sunumları da kabul edilmektedir.

Yasal Uyarı: Bu dergide yayımlanan içerik kullanımından doğabilecek sonuçlardan veya yanılgılardan yayınevi ve editörler sorumlu tutulamayacaktır. İçeriklerde yer alan görüşler, fikirler ve ilanda yer alan ürün veya hizmetler yayınevi ve editörlerin görüşlerini yansıtmaz.

Çıkar Çatışması: Yazarlar, çalışma ile ilgili bilinmesi gereken herhangi bir mali ilişkiyi ya da çıkar örtüşmesi (conflict of interest) veya rekabet (competing interest) alanlarını açıklamakla yükümlüdürler. Çalışmaya yapılan tüm mali katkılar ya da sponsorluklar, çalışmayla ilgili olabilecek mali ilişkiler ya da kişisel örtüşme konuları yayının gönderildiği sırada editöre yazılan mektupta bildirilmeli ve istendiğinde gerekli belge ve izinler sunulmalıdır.

‘Yazar Onayı ve Telif Hakları Devri Mektubu’ başlıklı belgenin tüm yazarlar tarafından okunarak imzalanması ve editörlere gönderilmesi gerekir. Bu belge olmadan değerlendirme süreci başlatılmayacaktır.